logo

Blog

Užitočné informácie a príspevky

blog

V príspevkoch na našom blogu, ktorý budeme tvoriť pre vás, vám chceme predstaviť našu spoločnosť, produkty, plány a rôzne užitočné informácie v neformálnej atmosfére. Chceme odpovedať na vaše potreby, postrehy a priania, a preto aj toto bude miesto, kde môžeme diskutovať, aby sme vám mohli poskytovať naše služby čo najkvalitnejšie.

Rozšírenia systému

20.04.2015

Chceme, aby Vaše reklamácie prebehli vždy bez problémov a preto Vám prinášame niekoľko tipov.

Poznáte a využívate všetky možnosti aplikácie reklamacie.sk? Nie? Skúste si pozrieť rozšírenia systému a prispôsobte si ho tak, aby ste ušetrili čas. Poľahky tak vybavíte aj komplikovanejšiu reklamáciu.

Ako riešite reklamácie? Vybavujte ich priamo na prevádzke, či využívate služby externých servisov? Pri…
Čítať viac »

Na čo si dať pozor : zmeny v zákonoch

13.01.2015

Za posledné  roky prešla ochrana spotrebiteľa rôznymi úpravami. Zákony vymedzujú práva spotrebiteľa a predávajúceho spravodlivo. Prinášame Vám sumár posledných zmien. 

Sekcia obchodné podmienky

Jedna z posledných úprav patrí medzi najzásadnejšie v posledných rokoch, avšak, nie všetky e-shopy ju už registrujú. Ide o sekciu obchodných podmienok, ktorá podlieha aktualizácii podľa nového zákona. Mnohé e-shopy ju však majú ešte podľa už neexistujúceho zákona č. 108…
Čítať viac »

Vysoká úroveň ochrany spotrebiteľa alebo nočná mora e-shopov?

21.08.2014

Majitelia e-shopov pozor! Povinnosti predávajúceho sa rozširujú. Zákon o ochrane spotrebiteľa prešiel novelizáciou a je dobré naštudovať si ho, inak Vás spotrebitelia môžu nepríjemne prekvapiť, prípadne priviesť do straty v podnikaní.

Ako zachytiť jedinečnú atmosféru dovolenky? Kvalitný fotoaparát, či GoPro kamera dokážu zhmotniť (uchovať) Vaše spomienky. A ak s produktom nebudete spokojní, pokojne ho potom vráťte späť! Nový zákon prináša spotrebiteľom aj túto možnosť. (príp. toto…
Čítať viac »

Nákupy cez internet prešli zmenou. Lehota na vrátenie tovaru sa predlžuje.

07.07.2014

Slováci s uvedením nového zákona do praxe dostanú rovnaké práva, ktoré platia v celej Európskej únii


Nakupovať cez internet je pohodlný spôsob pre tých, ktorí nemajú toľko času chodiť po obchodoch a hľadať. Pri nákupe na predajni je však lehota vrátenia obvykle 30 dní.

E- shopy poskytovali takúto možnosť v rámci siedmich dní, kedy ste mohli zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu. S príchodom letných mesiacov však vstupuje do hry nový zákon, ktorý hovorí zmene…
Čítať viac »

10 najčastejšie otázok pri reklamaciach.

09.04.2014

1.Aká je dĺžka záručnej lehoty? V zmysle § 620 Občianskeho zákonníka, záručná lehota je 24 mesiacov. Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.

Uvedené platí v prípade, že v pozícii kupujúceho sa nachádza konečný spotrebiteľ, nepodnikateľ, a nie podnikateľský subjekt, ktorý nakupuje tovar na výkon svojho podnikania.                         

Obchodný vzťah dvoch podnikateľských subjektov…
Čítať viac »

« 1 2 3 4 »


Akékoľvek nápady na zlepšenie, pripomienky alebo sťažnosti nám môžete poslať na email info@reklamacie.sk alebo cez formulár v časti Kontakt

Pomohli sme zaevidovať a vybaviť už 75492 reklamácií.

Začnite s nami evidovať reklamácie už dnes. Vyskúšajte nás ZDARMA.
Registrácia